+48 514 099 888  
biuro@polcom.edu.pl

41-800 Zabrze
ul. de Gaulle'a 65

ico Nowy sluchacz 

Dodanie nowego słuchacza do systemu jest intuicyjne i można je wykonać zaledwie w kilku krokach.

Zanim przystąpimy do pracy warto zapytać nowego słuchacza lub samemu sprawdzić czy dana osoba nie była już wcześnie wprowadzona do systemu. Zaoszczędzi nam to trochę czasu i nie wprowadzi pewnego zamieszania w systemie (jednak nie wpływa to na pracę systemu). Sprawdzenia dokonujemy klikając w ikonę "Konta użytkowników" w panelu obsługi, w otwartym w ten sposób oknie wpisujemy dane słuchacza - np. nazwisko i klikamy ikonkę "Szukaj". Ważne jest, aby stosować zawsze ten sam styl zapisu - dla systemu "Kowalski" i "KOWALSKI" to dwie różne osoby. Podczas wyszukiwania osoby w systemie można użyć skrótu – np. po wpisaniu słowa „Kowal*” system wyszuka wszystkie osoby, których nazwisko zaczyna się na „Kowal”. Analogiczne postępujemy przy wyszukiwaniu po imieniu czy numerze PESEL. Jeżeli osoba jest w systemie proszę przejść do punktu 3-2.

WPROWADZAMY NOWEGO SŁUCHACZA

1. W panelu administratora klikamy w ikonkę "Dodanie konta słuchacza"

 Nowy 1
2. Wypełniamy pola "1" - pola z gwiazdką są obowiazkowe. Login i hasło nie mogą zawierać polskich liter i spacji
3. Wykonać polecenia 2, 3, 4. Hasło możesz nadać własne ale nie krótsze niż 6 znaków.
 Nowy 2
 4. Kliknąć ikonkę wskazaną strzałką poniżej
 Nowy 3
 5. Kliknij "Dodaj szkolenie"
 Nowy 4
 6. Wybierz z listy interesujący Cię kurs - kliknij na jego nazwę a następnie "przenieś" go na prawą stronę klikając przycisk ">>"
Nowy 5
7. Aktywuj szkolenie wybierając odpowiednie dane. Przed kliknięciem ikony "Zapisz i aktywuj" upewnij się, że wszystkie dane szkolenia są właściwe bowem po tej czynności system uruchamia szkolenie i nalicza za niego opłatę ! Możesz zatem teraz usunąć szkolenie, zapisać i aktywować później, aktywować  teraz lub wrócić do poprzedniego okna bez zapisywania zmian.
Nowy 9
8. Pobierz i wydrukuj dziennik zajęć
Nowy 7